První auta po něm přejela v pátek krátce po šestnácté hodině. Opravu mostu za šestadvacet milionů korun  měla dodavatelská společnost SDS Exmost ukončit posledního října. Termín ale nesplnila a poslední práce, šlo například o položení svrchních konstrukčních a zejména pak asfaltových vrstev, prováděla za nepříznivého počasí ještě v průběhu tohoto týdne.  Na jaře budou práce pokračovat a dělníci dokončí především na most navazující silniční přípojky ve směru k Ostrovu a na Kalinovo nábřeží. Tyto ulice zůstávají nadále uzavřené, a to jak pro dopravu, tak pro chodce.

Pátečním otevřením silničního mostu u kostela sv. Kateřiny v Dolní ulici se doprava v Havlíčkově Brodě vrátila do původních kolejí. Uzavřené nicméně i nadále zůstávají, a to jak pro auta, tak pro chodce, na most navazující komunikace ve směru k Ostrovu a na Kalinovo nábřeží.

„Po celou dobu uzavírky mostu v Dolní ulici byl řidičům umožněn jednosměrný průjezd přes most u firmy RICO. Průjezd tohoto mostu byl okamžikem zprovozněním mostu opětovně zakázán. Stejně tak je zakázán i průchod pěších přes provizorní lávku za kostelem sv. Kateřiny. Na Kalinovo nábřeží bude i nadále umožněn příjezd pouze z ulice V Rámech," upřesnila mluvčí havlíčkobrodské radnice, Alena Doležalová.

Ta dodala, že zastávky autobusů veřejné linkové dopravy umístěné na Havlíčkově náměstí, které byly po dobu uzavírky přesunuty do ulic Husovy a Beckovského, jsou opět obsluhovány na zastávce na Havlíčkově náměstí.

„A co se týká městské hromadné dopravy, tak linky mající zastávku na Havlíčkově náměstí, kterým byla po dobu uzavírky zřízena náhradní zastávka v ulicích Husova a Beckovského, jsou opět obsluhovány na zastávce na Havlíčkově náměstí," poznamenala  Doležalová.