Hned čtyři televizní obrazovky mají k dispozici v baru Ostrov v Žižkově ulici. „Na všech obrazovkách poběží jen sport. Příznivci hokeje mohou fandit u piva a nebo si vsadit. Vyhrají šálu, čepici nebo dres v našich barvách a sází se tady hodně,“ řekl Deníku barman Jakub Zach. Na některé stoly má už bar rezervace dlouho předem.

Stejně tak jako v patře v restauraci Na Ostrově. I tady si už fanoušci rezervovali stoly. Obsazeno bylo ve čtvrtek dopoledne už skoro třicet míst. Fanouškům nabízí restaurace ke čtvrtému pivo pochoutku zdarma.

Na velkém plátně v sále bude promítat hokejový zápas Klub Oko. „Otevřeme už ve čtyři odpoledne, návštěvníci si mohou vybrat nejlepší místa. Zápas začne ve 20.20. Míst máme skoro stovku,“ zdůraznil za provozovatele Jan Tuček.

Klub Oko a jeho kavárna Cafe Art je založená spíš umělecky, ale jsou podle Tučka okamžiky, kdy dává kultura přednost sportu. A to je mistrovství světa v ledním hokeji nebo v červnu mistrovství Evropy ve fotbale.

Sledovat hokej v oblíbené restauraci, získat hokejový puk zdarma a dát si při tom plzeňské pivo za 48 korun? To mohou i dnes fanoušci v Panském domě v Chotěboři. „Kdo si tipne správný výsledek zápasu Česko – USA a napíše nám jej do komentářů na facebook, může vyhrát puk. Po skončení zápasu naši číšníci vyberou tři šťastné výherce,“ řekl majitel restaurace Pavel Halama.

A kdo by chtěl výsledek tipovat přímo v restauraci, má možnost. „Ten, kdo uhodne, může vyhrát hokejovou šálu," dodal Pavel Halama. Další možností je získání speciálního hokejového dresu za určitý počet objednaných panáků. Kromě toho si mohou fandové při sledování utkání vychutnat tankovou Plzeň za na dnešní dobu vstřícných osmačtyřicet korun.