Nedělní odpoledne bude na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě patřit výhradně hokeji. Město připravilo ve spolupráci s tamním hokejovým klubem hromadné fandění. „Přijďte v neděli 26. května na Havlíčkovo náměstí a užijte si den plný hokeje a zábavy,“ pozvala fanoušky mluvčí města Zuzana Nevoralová.

Nedělní hromadné fandění startuje na náměstí ve tři hodiny odpoledne. „Na velkoplošné LED obrazovce budeme sledovat zápasy mistrovství světa v hokeji, ve fanzóně na vás čeká skvělé občerstvení a doprovodný program,“ dodala mluvčí.

Útočník Ondřej Beránek začínal s hokejem v Havlíčkově Brodu. V těchto dnech si užívá své první zápasy na mistrovství světa.
Brodský odchovanec Beránek na šampionátu září. Fanoušky rozvášnil gólem i bitkou

Na obrazovce poběží poslední zápasy letošního mistrovství, tedy závěrečné boje o medaile. Čeští hokejisté nastupují ve 20:20 proti Švýcarsku, se kterým se utkají o titul mistra světa. V sobotu přitom v semifinále porazila česká reprezentace Švédsko, nasázela mu sedm gólů.

Program mistrovství a výsledky najdete na tomto odkazu.

Havlíčkův Brod se může chlubit i vlastním želízkem v ohni na tomto mistrovství. Český tým totiž reprezentuje havlíčkobrodský rodák Ondřej Beránek. „Hokej má v našem městě dlouhou tradici, pojí se s ním velikáni českého hokeje, jako jsou bratři Holíkové, Honza Suchý, Josef Augusta, Pepa Vašíček a další. Dnes máme v reprezentaci také jednoho havlíčkobrodského odchovance Ondřeje Beránka, proto chceme podpořit atmosféru národního hokejového svátku přímo v srdci našeho města. Věříme, že společné sledování zápasů na náměstí nabídne nezapomenutelný zážitek všem fanouškům,“ komentoval starosta města Zbyněk Stejskal.

Rozhodnutí města uvítal i havlíčkobrodský hokejový klub. „Jsme rádi, že můžeme být součástí této skvělé akce. Přítomnost Ondřeje Beránka v reprezentaci je pro členy našeho týmu obrovskou motivací. Pro fanoušky jsme připravili i doprovodný program, který zahrnuje soutěže pro děti a mnoho dalšího. Těšíme se, že společně oslavíme úspěchy našeho týmu," navnadil Miroslav Třetina, předseda výkonného výboru BK Havlíčkův Brod.