Festival muzejních nocí se v koná již po dvacáté. Havlíčkobrodské muzeum a galerie se otevře v pátek 24. května ve čtyři hodiny odpoledne novou výstavou, která ukáže unikátní nálezy. Ty archeologové našli při stavbě nového obchvatu Brodu. V pět hodin odpoledne startuje Noc v muzeu. Galerie příchozím nabídne volný vstup do aktuálních expozic, kvíz nebo kreativní dílny.

V Havlíčkově Brodě si lidé mohou letos užít novou atrakci. Ilustrační foto: Deník/Martin Divíšek
Šlapadla na rybníce v brodském parku. Lidé si letos mohou užít novou atrakci

Do festivalu se kromě Havlíčkova Brodu zapojí například i muzea v Pelhřimově, Jihlavě, Telči či Moravských Budějovicích.

Program muzejní moci v Havlíčkově Brodě:

pátek 24. května od 17 do 22 hodin

  • akci Noc v muzeu bude předcházet v 16 hodin otevření nové výstavy nazvané Co přinesl obchvat? Ta ukáže archeologické nálezy ze stavby jihovýchodního obchvatu města se zcela unikátním nálezem středověkého rudního mlýna
  • od 17 hodin se v prostorách celého muzea můžou příchozí těšit na různorodé aktivity s archeologickou tematikou, pro děti bude připravena bojovka, při jejímž zdolávání si zahrají na malé vědce, lovce a umělce. Na řadu přijde i strach, do podzemních chodeb muzea se totiž nastěhovala strašidla!
  • od 18 hodin se koná přednáška Urbanismus Havlíčkova Brodu včera a dnes o proměnách města v souvislosti s plánováním silnic od Libora Honzárka.