Podle Michaely Krpálkové ředitelky příspěvkové organizace Cekus Chotěboř pod kterou muzeum patří, čeká muzejní expozice opravdu velká proměna. „Chystáme novou expozici muzea, ale bude to nějakou dobu trvat. Předpokládám víc než rok. V první řadě se muzeum musí kompletně přestěhovat ze zámku na Masarykovo náměstí. Pak můžeme teprve intenzivně pracovat na nové expozici,“ vysvětlila. Expozice má přilákat do muzea návštěvníky dospělé, i děti. Jak slíbila ředitelka, bude se jednat o veskrze moderní pojetí. „Například návštěvník uvidí krátké animované filmy spojené s historií města. Na děti čekají hry,“ upřesnila.

Dům číslo 301 na kopci proti nádraží určený k demolici
Přibyslav chce zbourat dům, kde bydlí zastupitelka. Ta akci vnímá jako mstu

Podle Jakuba Krejčíka z Havlíčkova Brodu který studuje v Praze grafiku i muzea potřebují oživit a jít s dobou. „Dorůstá tady generace lidí, která je zvyklá používat moderní počítačovou techniku a přemýšlí jinak. Nudná procházka expozicí a nudný výklad průvodce je neosloví. To pochopili třeba na hradě Kašperk na Šumavě, kde je filmová projekce běžná věc,“ prohlásil.

Podle místostarosty Davida Šafránka se město už spojilo s firmou Krutart která se pohybuje ve světě animací. „Spolupracují s ní takoví umělci jako Pavel Gotthard, scénárista oceňovaného seriálu Herec,“ upřesnil. Firma sídlí v Praze. „Největší české kulturní instituce i nadnárodní agentury si nás najímají, ať vyprávíme jejich příběhy. Pro muzea a galerie měníme fakta na zážitky,“ říká o sobě na webu firma Krutart s tím, že navazuje na slavnou českou animační tvorbu, ovšem v pohledu 21. století.