Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzeum chystá další ročník Dne otevřených ateliérů

Havlíčkův Brod – V rámci příprav již pátého ročníku Dnů otevřených ateliérů (DOA) na Vysočině, které organizuje Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, byl zahájen příjem přihlášek pro zapojení umělců, dílen, galerií nebo uměleckých škol.

2.7.2015
SDÍLEJ:

Jana Čížková z Dobrohostova ukázala vloni svým hostům pletení z papíru. Foto: Jaroslav Švanda

Letošní ročník se koná 3. a 4. října. Uzávěrka přihlášek je 15. srpna.

„Stejně jako v předchozích letech vyzýváme k účasti výtvarníky, umělecké řemeslníky a vůbec kumštýře, působící v Kraji Vysočina, kteří mají zájem v rámci DOA pozvat veřejnost do svého ateliéru či dílny, předvést techniku své tvorby, prezentovat ji a promluvit s návštěvníky o svém díle, případně i nějaké dílo prodat," uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

Přímý kontakt s umělci a kumštýři

„Nabízí se tak opět příležitost navázat nové kontakty s milovníky umění, seznámit veřejnost se svou tvorbou pro jednou trochu jinak, než na běžné výstavě. Stranou nenecháváme ani umělecké školy všech stupňů a zaměření. Potěší nás, když se do programu zapojí také výstavní a prodejní galerie působící v regionu, které bychom rádi vyzvali, aby se zúčastnily v rámci doprovodného programu a rozšířily tak spektrum možných výtvarných zážitků. Přítomnost vystavujících autorů v galeriích během Dnů otevřených ateliérů velmi vítáme," informuje koordinátor Dnů otevřených ateliérů František Štibor.

Kraj Vysočina tuto akci výrazně podporuje a pro všechny zúčastněné chystáme právě ve spolupráci s krajským úřadem v jeho sídle v polovině měsíce září Slavnostní zahájení. Budete tak mít možnost setkat se s organizátory, ale i s lidmi, kteří mají v Kraji Vysočina kulturu na starosti. Akce se mohou účastnit všichni umělci působící v regionu Vysočiny, tedy jak profesionálové, tak i výtvarníci „amatéři". A nemusí jít jen o umělce, kteří mají trvalé bydliště na území kraje. Dny otevřených ateliérů jsou určeny i kumštýřům chalupářům, kteří bydlí jinde, ale na Vysočině mají svoje letní nebo víkendová působiště. Pro ty, kteří nevědí, účast na akci je pro zúčastněné zdarma.

Již nyní je možné přihlásit svůj ateliér či dílnu do Dnů otevřených ateliérů 2015, a to prostřednictvím e-mailu: portaculturae@muzeumhb.cz.

Další podrobnosti jsou k dispozici na www.vysocina-kultura.cz v sekci Dny otevřených ateliérů, kde jsou informace o minulých ročnících akce. Stránky budou aktualizovány v následujících dnech.

Pro veřejnost bude vydána a v celém kraji bude distribuována informační brožura se seznamem všech míst, která mohou zájemci v rámci Dnů otevřených ateliérů navštívit. Organizátor akce zajistí vytištění informačních plakátů a jejich zveřejnění na oficiálních plakátovacích plochách, stejně jako další způsoby propagace akce.

Autor: Redakce

2.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Ilustrační foto.

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení