Aktuální, 31. číslo sborníku má celkem 160 stran a vychází v nákladu 200 výtisků. Čtenáři tu naleznou informace o vilémovském opatu Mikulášovi, o vojenském lazaretu v Polné z let 1914-1916 nebo o nepokojích v Německém Brodě po Velké válce. Sborník zabrousí i do historie skláren na Českomoravské vrchovině na mapách Čech a Moravy ze 17. století. Zajímavou kapitolu připravil také známý lékař havlíčkobrodské nemocnice Jan Betlach, který rozšířil své bádání o Pitvě Melchiora z Redernu z roku 1600 v Německém Brodě. Čtenář se dozví fakta nejen o průběhu pitvy samotné, ale také o životě, skutcích a významu Melchiora z Redernu.

Seznam příspěvků zakončuje Jaroslav Holý se Zápisky z Velké války, kde vybral výňatky z válečného deníku svého předka Jana Holého a přidal z osobního archivu dopis jeho přítele, a papírově protivníka, legionáře Jaroslava Lichého.

Publikaci si lidé mohou zakoupit za 200 korun v sídle Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Objednat si ji mohou také elektronicky na e-mailové adrese muzea nebo přes eshop na webu muzea.