„K výrobě rámů mě přivedl zájem o stará řemesla. Důvod byl jednoduchý. Přinesl jsem si do rámařství svůj obraz, ale když jsem viděl tu hrůzu, zlacené rámy, podivné ozdoby, řekl jsem si jen to ne a vyrobil jsem si rám vlastní,“ vysvětlil.

Hospoda ve Vepříkově.
O titul Vesnice roku bojují z Havlíčkobrodska dvě obce. Víme, kdo se přihlásil

Až z Jizerských hor přijela do Brodu majitelka ovčí farmy Jana Voháňková. Domů ale pojede smutná a naštvaná. „Zatím co jsem zájemcům ukazovala jak se přede na kolovratu, někdo mi ukradl ručně tkaný koberec z ovčí vlny. Nepochopím tu drzost, krást na trhu, kde se většina prodejců živí vlastníma rukama,“ postěžovala si.

Stánky pečlivě vybraných prodejců doplnil bohatý kulturní program. Přijeli i zástupci holandského družebního města Brielle se svými koblihami a dřevěnou deskovou hrou. Hudba z pódia přivábila na náměstí například Jana Wiesnera s vnučkou. „Přišli jsme se podívat. Jako každý rok. Zatím se jen rozhlížím. Manželka by si přála nějakou keramiku, i když jí má doma dost. Tady slečna něco na zub, já to vidím na klobásu,“ dodal.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Program zaplnil i přízemí Staré radnice, celé Havlíčkovo náměstí, ulici před poštou a náměstí před kostelem nanebevzetí Panny Marie. Trh řemesel se v Brodě koná dvakrát ročně. V květnu a na podzim k výročí 17. listopadu.