Krytý plavecký bazén v areálu Kotlina má o prázdninách zavřeno. Provoz byl ukončen 29. června a bude zahájen v pondělí 21. srpna.

Jedním ze dvou míst, kam můžou zájemci o koupání zavítat, je rybník Cihlář. Za pěkného počasí se na travnaté pláži tohoto rybníka sluní desítky lidí. Koupání v Cihláři je bezplatné. Návštěvníci mohou svá auta nechat na nedalekém parkovišti.

Využívanějším v Havlíčkově Brodě je však letní otevřené koupaliště, které se nachází sto metrů od Cihláře. Když je pěkné počasí, dorazí sem stovky lidí za den. „Hodně záleží na počasí. Průměrně bych řekl tak tři sta až čtyři sta lidí za den. Když je velké horko, může to být až osm set návštěvníků,“ uvedl Jakub Podrábský, plavčík z havlíčkobrodského koupaliště, a dodal: „Teď o prázdninách nevidím rozdíl v návštěvnosti mezi všedním dnem a víkendem. Jelikož má koupaliště od minulého roku nový stánek na občerstvení, tak tu zůstávají klidně až do zavíračky. V malém stánku se dá koupit limo, pivo a další pití, chipsy, sušenky, slané tyčky nebo zmrzlina. Ve větším stánku se prodávají hranolky, párek v rohlíku, saláty a nanuky.“

Prázdninová otevírací doba koupaliště je od 9:00 do 19:00, v případě nepříznivého počasí je areál uzavřen. Návštěvníci mohou využít čtyři bazény – jeden plavecký, dva menší pro děti a jeden větší, jehož součástí je i skluzavka a divoká řeka. Od minulého roku jsou poblíž bazénů zapuštěny dvě nafukovací trampolíny o rozměrech přibližně 9 x 12 m a 6,5 x 6,5 m. Vstupné je časově rozděleno na celodenní, od 13:00 a od 17:00. Zájemci si kromě koupání mohou zahrát ping pong nebo si pronajmout hřiště na plážový volejbal a tenis.

V areálu je budova s oddělenými šatnami, sprchami a záchody, nově i šatna pro matky s dětmi vyzdobená obrázky s dětskými motivy.

Od začátku srpna 2014 se voda v brodském koupališti dezinfikuje ozonem. Díky tomu je vhodná i pro alergiky a astmatiky, nevysušuje ani nedráždí pokožku, nepálí z ní oči a nezapáchá chlórem.  „Během dvou let, co pracuji jako plavčík, se ještě nikdo netopil. Řešíme spíš bodnutí hmyzem, odřeniny a podobné záležitosti,“ zhodnotil Jakub Podrábský.

Matěj Coufal