„Nyní už nemusíte složitě zařizovat hlídání svých ratolestí, abyste si mohli zajít do kina. V Mimi OKU jdete do kina jednoduše se svými miminky. V sále je mírné osvětlení, aby rodiče měli vždy o svých ratolestech přehled, ztlumený zvuk a pro děti je připravena herna s plyšáky,“ přiblížil koncept Mimi OKA dramaturg Jiří Svoboda.

Rodičům s těmi nejmenšími dětmi je přizpůsobený i výběr filmů. Projekce probíhají ve všední dny, v odpoledních hodinách. Nejblíže je na programu rodinné drama Cena za štěstí, které promítnou ve čtvrtek 23. května od patnácti hodin. Rodiče za představení zaplatí sto korun, pro děti a miminka v kočárku je zdarma.

S kočárkem až k plátnu? V brodském OKU to jde. „Podobné projekty jsou u nás známy především z velkých měst. Na rozdíl od nich má ale Mimi OKO výhodu v tom, že víceúčelový sál Klubu Oko dovoluje využití pohodlného příjezdu s kočárky až k samotnému plátnu. V běžných kinech s omezeným prostorem musí rodiče nechat kočárky i další vybavení v předsálí, což samozřejmě není úplně komfortní,“ dodal Svoboda.