Svůj stánek tady bude mít iniciativa Show your help, která je složená z havlíčkobrodských muzikantů a rozhodla se prostřednictvím hudby pomáhat potřebným. Na koncertech, kde vystupují proto propagují určitý dobročinný projekt z Vysočiny. Letos je to právě brodský charitní domov.

Iniciativu Show Your Help před několika lety založili členové a přátelé okolo hudebních kapel Memento Mori, Chasing Christy a Highstreet Hooligans, které působí na Havlíčkobrodsku. „Hudba je mocným médiem, prostřednictvím kterého chceme stmelovat, nikoliv rozdělovat, zároveň ale i bojovat proti předsudkům a veškerým projevům nenávisti. Naše scéna musí být víc než jen hudba,“ říkají členové Show Your Help.

Na jejich koncertech proto lidé mohou najít stánek s charakteristickým logem pomocné ruky a také kasičku do které mohou na aktuální projekt přispět. V minulosti takto iniciativa podpořila třeba chotěbořské Občanské sdružení Benediktus, které vytváří pracovní příležitosti pro mentálně postižené nebo Dětský domov v Nové vsi u Chotěboře.