Jedovaté Rumělky uplynulý čtvrtek pomáhaly. Pro nemocnou Klárku z Bezděkova, která už několik měsíců bojuje se zákeřnou nemocí, vydražily svůj kalendář. Finální částka se vyšplhala na úžasných 11 tisíc korun! Nabídl ji starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, který má silné vazby na Chotěboř. Kromě dobrého pocitu a prvního vydání kalendáře získal jako vítěz dražby možnost svézt se na dračí lodi.

„Trochu se bojím," odpověděl s úsměvem. „Ale určitě rád využiji příležitosti projet se v dračí lodi. Tyto závody, přiznám se, jsem nikdy nesledoval, tak jsem na to sám zvědavý. Vidím to tak na jaro příštího roku," prozradil.

I když měl Jan Tecl poměrně nabitý program, charitativní akci upřednostnil. Původně však o dražbě nijak nepřemýšlel. „Atmosféra na místě i samotný příběh mne však natolik oslovily, že jsem se rozhodl dražit. Na jednotlivé příhozy jsem reagoval spontánně, velmi dobře jsem si uvědomoval účel," popsal havlíčkobrodský starosta a dodal: „Klárce přeji hodně zdraví, ať se jí podaří nad nemocí zvítězit."

Večer v předsálí chotěbořského kina měl velmi emotivní průběh. Zúčastnil se jej i tatínek nemocné holčičky Vladislav Uchytil. Ten neskrýval dojetí. „Rád bych všem poděkoval. Nesmírně si této podpory vážíme. Doufám, že se nám holka uzdraví," řekl návštěvníkům zlomeným hlasem.

Radost z částky, kterou se tímto způsobem podařilo vybrat, měla i kapitánka Jedovatých Rumělek Šárka Dolínková.

„Takovou účast jsem nečekala a ani tolik peněz. Je to úžasný pocit," neskrývala nadšení z dobré věci.

Trochu ji však mrzelo, že na akci nedorazily některé ze známých osobností, které zvala. „I přesto si myslím, že to byla moc povedená akce a jsme rády, že jsme mohly Klárce alespoň takto pomoci," dodala.

Ti, kteří by nemocnou holčičku chtěli v jejím boji podpořit, tak mohou udělat zakoupením kalendáře. Jeho cena je 200 korun, pokud se však někdo rozhodne dát víc, má samozřejmě možnost.

Erika Nováková