Josef Bratršovský z Jihlavska naopak pěstuje citrusy. Jeho pěkně rostlé keře citroníků, pomerančů, granátových jablek a hroznového vína budily zasloužený zájem všech návštěvníků na nedávné tradiční velké výstavě zahrádkářů v Pohledu.

Ovšem vydat se v jeho stopách, by měl odvahu, či spíše svatou trpělivost, málo kdo z návštěvníků.

„Nás citrusářů ubývá každým rokem. Pěstitele odrazuje velká náročnost a dlouhá doba, kdy se objeví první výsledky. Trvá to čtyři až pět let, než se citrusář dočká první sklizně," konstatoval Bratršovský.

Ve dvou sklenících u rodinného domku na okraji Janovic pěstuje třeba i křížence pomeranče s citronem, krvavé pomeranče, nebo oranžové ovoce s tajemným názvem churma kaki. S pěstováním citrusů začal Josef Bratršovský v osmdesátých letech. Dnes dokáže z jednoho keře citroníků sklidit až dvacet kilo voňavého ovoce.

„Když jsem s pěstitelskou činností začínal, samozřejmě jsem dělal chyby. Dneska si můžete všechny potřebné informace najít hned na internetu," podotkl Bratršovský. Část ovoce, kterou ve svých sklenících vypěstuje, rozdá, něco se sní.

Pomáhá rodina

Na zahradě mu pomáhá celá rodina. Hlavně v zimě vyžadují rostlinky větší péči. „Ve sklenících mám centrální vytápění. A když jsou velké mrazy, pustíme pomocný kotel," vysvětlil pěstitel, který dříve pracoval ve sklárnách v Dobroníně jako brusič a nyní působí jako finanční poradce. Podle jeho zkušeností mnoho začínajících pěstitelů dělá velkou chybu, když se domnívá, že exotické pomeranče a citrony vyžadují vysoké teploty a v zimě rostlinky „uklidí" někam blízko k radiátoru ústředního topení.