Konala se v sobotu ve sportovním areálu Plovárenská. Dětské soutěže se zúčastnilo třináct malých sportovců. Měřili svoji rychlost v běhu, dělali kliky, skákali do dálky, přitahovali se na hrazdě venkovní posilovny. Školák Sebastian nad všemi jednoznačně zvítězil. Jak dodal, sport ho baví. „Cvičení bylo hodně těžké. Mě to ale nevadilo. Sport mám rád. Podporuje mě táta. On dřív hrál fotbal a teď hlavně běhá,“ dodal.

V pořadí už čtvrtý ročník soutěže Wafk organizuje Adam Ferencz učitel havlíčkobrodského gymnázia, který se v době volna mění v trenéra fitness. Jak upřesnil, anglická zkratka přeložená do češtiny znamená zhruba cvičením pryč od klávesnice. „A to je také její účel a smysl. Chceme motivovat děti a studenty ke sportu a k pohybu. Láska k počítačům a sport přece mohou jít dohromady,“ vysvětlil s tím, že dalším cílem soutěže je narušit rutinu distanční výuky, se kterou se děti i studenti trápili celé měsíce a jít si společně zacvičit.

Předání daru v nemocnici.
Lepší péče o předčasně narozené děti: v brodské nemocnici mají speciální křesla

Sobotní soutěž se dělila na dvě kategorie. Školáky a studenty. Ta studentská byla mnohem početnější. Zasportovat si přišlo třicet studentů. Na některých bylo vidět, že sport pro ně není žádná neznámá. Drobný Daniel Kušnír, student gymnázia se mezi nimi ztrácel. „Pozval mě sem náš učitel Adam. Já jsem na takové soutěži vlastně poprvé. Na žádné speciální tréninky ani do posilovny moc nechodím. Mám rád fotbal a jak se dívám, proti těm svalovcům nemám šanci. Ale drží mi palce moje holka,“ dodal.

Studenti soutěžili ve venkovní posilovně ve stejných disciplínách jako školáci. Jen se od nich čekaly mnohem náročnější výkony. Sportovní soutěž na Plovárenské podpořil projekt Kraje Vysočina Mládež kraji.