V rolích tří králů se představili tři zdejší ředitelé - Anna Blažková z Oblastní charity Havlíčkův Brod, ředitel nemocniční lékárny Vít Vodrážka a za ředitele Muzea Vysočiny Jiřího Jedličku, který na poslední chvíli onemocněl, zdárně zaskočila statutární zástupkyně brodské Charity Jana Dománková. S dobrou náladou a pro dobrou věc tři králové vyrazili do ulic města, zpívali lidem pro radost a dobrovolní dárci jim za to plnili kasičku svými příspěvky.

Tříkrálovou sbírku na Havlíčkobrodsku a Humpolecku již po osmnácté organizuje Oblastní charita Havlíčkův Brod. Oproti předchozím ročníkům se do sbírky zapojily i další obce. Bartoušov, Štoky nebo Kaliště u Humpolce. Výtěžek z letošní sbírky pomůže nakoupit šestnáct vozidel pro potřeby terénních služeb. „Největší část nákladů pokryje dotace z Evropské unie. Díky novým vozidlům bude možné zachovat a dále rozvíjet kvalitní péči, kterou charitní pracovníci poskytují potřebným lidem přímo v jejich domácnostech,“ doplnila mluvčí brodské Charity Aneta Slavíková. 

V Havlíčkově Brodě se stala originální tradicí takzvaná Ředitelská Tříkrálová koleda. V devět hodin ráno se na náměstí u Tříkrálového stánku Charity sešli tři ředitelé, aby společně zazpívali jednu z nejznámějších koled My tři králové jdeme k vám. U stánku se lidé mohli zahřát teplým čajem a dozvědět se mnoho zajímavostí o tříkrálovém koledování. Možnost přispět na dobrou věc si nenechali ujít ani čelní představitelé Města Havlíčkův Brod. Tři králové jim popřáli hodně štěstí a zdraví do nového roku a poté už ředitelé ve své nové roli vyrazili do ulic. „Letos je to snad poprvé, kdy vyrážíme v tak hezkém počasí,“ podotkla ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Anna Blažková. 

První zastávkou tří králů byla Mateřská škola v Příčné ulici. S koledou vyrazili i do dalších částí Havlíčkova Brodu a během putování nevynechali ani místní nemocnici. 

Do Tříkrálové sbírky se letos zapojilo na devadesát měst a vesnic v okrese Havlíčkův Brod a na Humpolecku. V loňském roce sbírka do kasiček přinesla rekordní částku ve výši téměř dva miliony sto tisíc korun. Částku Charita použila na rozšíření nabídky Půjčovny rehabilitačních a kompenzačních pomůcek v Havlíčkově Brodě a v Humpolci a na podporu poskytování různých terapií.

Svátek tří králů byl v minulosti posledním dnem vánočního období, kdy se do ulic vydávali koledníci. Kromě žáků na koledu chodili také učitelé a zejména duchovní. Hrály se také tříkrálové hry. V okolí Trhové Kamenice chodívali na koledu kluci v převlečení za tři krále. Po zpěvu označovali dveře světniček typickým K + M + B. Křídu poté předali hospodyni, která v síni udělala tři křížky na venkovních dveřích. Koledníky podarovala několika krejcary, aby jim přispěla na „dalekou cestu do Betléma“ a po třech dnech časně zrána, ještě než vyšlo slunce, křížky smazala, aby jí celý rok slepice snášely hodně vajec.