Sbírku „posvětilo“ souhlasem i město Přibyslav. „Finanční ztráty, které utrpěla rodina Valnerových požárem sklárny jsou obrovské. Jakákoliv částka může pomoci obnovit firmu s mnohaletou tradicí, ať naše město neztratí symbol umu a křehkosti,“ vyzývá dobrovolné dárce Alena Jouklová prostřednictvím letáku který vyvěsila například v místní samoobsluze. Dárci mohou přispět na speciální účet 285133092/0300. Dárcům je k dispozici rovněž v prostorách cukrárny zapečetěná kasička, kam mohou vhodit jakýkoliv příspěvek. Jak říkají zaměstnanci cukrárny obyvatelé Přibyslavi do kasičky opravdu přispívají.

Podle starosty Přibyslavi Martina Kamaráda je požár známé sklárny pro Přibyslav velkou ztrátou, protože přibyslavská sklárna Valnerových je v oblasti sklářského řemesla pojmem a těší se mezinárodnímu věhlasu. Sklárna potěšila svými výrobky už mnoho oceněných – od vítězů biatlonových závodů, přes Olympiádu dětí a mládeže, cyklotrialisty nebo vítěze soutěže studentských filmů na festivalu ve Zlíně, až po každoroční vítěze cen Mlékárenských dnů v Přibyslavi.

Originální ceny a medaile jsou ale jen malou částí produkce sklárny Valner. Většina děl opouští Českou republiku a končí u zákazníků v zahraničí – ve Spojených státech, v Evropě ale i v Číně. Na výstavě v Šanghaji například měly velký úspěch vázy s dekorem borovicové kůry, každý kus originál.