Zájemci postávali ve čtyřstupech, s odhodlaným výrazem vydržet. Tak vypadal v úterý v Havlíčkově Brodě zápis do zimního semestru Univerzity volného času, který pořádá Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Kapacity jsou omezené

Oficiálně zápisy začínaly s úderem dvanácté hodiny polední, ale první zájemci se v knihovně houfovali už v deset hodin. „My přišly až v půl dvanácté, proto stojíme málem venku. Kdybychom přišly zítra, nejspíš bychom se na náš vybraný obor nedostaly, kapacity poslucháren jsou omezené," konstatovala Jiřina Benešová z Havlíčkova Brodu.

Univerzitu volného času navštěvuje pravidelně už několik let. „Pro mě je nejzajímavějším oborem architektura. Tento obor mi umožňuje poznávat památky zcela jiným způsobem. Pak je to zdravý životní styl a téma poznáváme region," svěřila se paní Jiřina, která s sebou letos přivedla i kamarádku Marii Zavřelovou. I ji zlákalo téma zdravý životní styl.

Paní Boženu z Havlíčkova Brodu zase zaujala, kromě zdravého životního stylu, také psychologie. Univerzita volného času je vzdělávací program Krajské knihovny Vysočiny určený všem věkovým skupinám. Probíhá v letním a zimním semestru. Nabízí zajímavou paletu různých oborů, za účast v kurzu studenti platí určitou částku podle věku a sociální situace.