Poprvé parket ožije týden před začátkem astronomického léta, tedy v pátek 14. června. Rockové kapely Bass a Ozzy Osbourne Czech Revival si střihnou společný koncert s podtitulem 'Tohle nebude žádný odpolední čaj!'. „Dominantním článkem repertoáru Bass jsou hard rockové pecky kapel jako AC/DC, Deep Purple, Iron Maiden aj. Bluesovou a jižanskou repertoárovou odnož reprezentují klasické hity Krausberry, Pumpy a Žlutého psa. Jak napovídá název, repertoár kapely Ozzy Osbourne Czech Revival se zaměřuje na skladby svého idolu,“ přiblížil za organizátory Petr Kletečka.

Další letní akcí je pouť v Dobrohostově, která se koná vždy v neděli před svátkem svaté Anny u kaple v lese poblíž obce a která je každoročně oblíbeným místem poutníků ze širokého okolí. Letos připadá na neděli 21. července. „Sestupování poutníků k lesní studánce s údajně kouzelnou mocí a mše svatá pod širým nebem patří k odkazům předků, které uhájily místo na slunci i ve dvacátém prvém století. Lesní promenádu dopoledne ozvláštní hudební produkcí dechová hudba Rebelka z Havlíčkova Brodu. Pro tradiční páteční předpouťovou zábavu pořadatelé zajistili celovečerní vystoupení rockové kapely Vosa,“ láká Kletečka.

Už tradiční akcí je i STOCK Dobrohostov, který se i letos koná v obvyklém termínu, tedy od 16. do 18. srpna. „Hudební festival s nejdelší nepřerušenou historií na Havlíčkobrodsku se letos uskuteční již po čtyřiadvacáté a hned páteční zahajovací večírek přináší programovou senzaci, legendární Olympic,“ pochlubil se Kletečka.

Vystoupí ale i další kapely. „Festivalový víkend nabídne celkem šestnáct kapel. V sobotu mimo jiné kapely Abraxas a Morava, tradiční nedělní program velkých dechových hudeb pak nefalšovanou hvězdu žánru, kapelu Mistříňanka ze slováckého Mistřína,“ dodal Kletečka.