Takzvané „Živé granty" právě vyhlásila Nadace Via.

Nadace takto podporuje oživování veřejného prostoru v konkrétních ulicích, městských čtvrtích, městských částech, nebo celých obcích. Nejde však jen o zkrášlování okolí, ale podstatné je, že lidé proměňují místo společně, v místní komunitě. Domlouvají se na společném cíli, a tím zlepšují své vzájemné vztahy i vztahy k místu, kde žijí.

„Výzva je součástí programu Nadace Via Města z jiného těsta, který podporuje aktivní lidi měnící k lepšímu česká města," říká Veronika Bröcknerová z Nadace Via. „Chceme spolupracovat s lidmi, kterým záleží na tom, jak bude jejich okolí vypadat a jaké v něm budou mezilidské vztahy a do uskutečnění svých nápadů zapojí své sousedy, místní podnikatele i radnici," dodává.

Celkem nadace rozdělí 850 tisíc korun. O podporu mohou žádat neziskové organizace založené na dobrovolnické práci i neformální skupiny aktivních lidí. Přihlásit se lze do 16. července. Granty jsou pokryty z darů manželů Dvořákových, advokátní kanceláře Havel, Holásek & partners a dalších individuálních dárců a z výnosů nadačního jmění Nadace Via. Více informací na mestazjinehotesta.cz