Této pěvecké, taneční a divadelní soutěže se zúčastnilo osm zařízení sociální péče – Stacionář Chotěboř, Centrum sociálních služeb Lukavec, Domov ve Zboží, Domov sociálních služeb Praha, Domov Háj, Základní škola speciální, Diakonie Čáslav a pořadatel celé akce Háta – Centrum denních služeb Barborka.

V porotě zasedli pan radní Kraje Vysočina Zdeněk Chlád a starosta města Ledče nad Sázavou Zdeněk Tůma. Dále dva hudebníci, Milan Svoboda a Pavel Novák. Celkový počet zúčastněných se vyšplhal ke 130 osobám.

V soutěži bylo slyšet známé melodie, písně lidové i moderní, poezii, divadlo i představení s obřími bublinami. Nechyběly ani úžasné taneční kreace. Celý program doplnil svým vystoupením Petr Novák, který předvedl úžasnou Jo-jo show a pro přítomné dobrovolníky z publika měl připravená jo-ja, aby si mohli práci „jojera" vyzkoušet na vlastní kůži. O hudební doprovod a moderování celého dne se postaral pan Hruša, kterému tímto velice děkujeme. Poděkování patří také panu Šilhanovi, který poskytl zázemí naší soutěži a postaral se o občerstvení, dále paní Gabriele Písaříkové a jejímu kolektivu z Hotelu Sázava za zajištění obědů. Nesmíme opomenout ani maminky uživatelů, které připravily sladké a slané dobroty a dále paní Marii z Ovoce a zeleniny na náměstí v Ledči nad Sázavou, která se postarala o to, abychom nepostrádali důležité vitamíny.

Stěžejními sponzory celé akce byla Všeobecná zdravotní pojišťovna a Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Dále děkujeme dalším sponzorům, kteří pomohly zajistit ceny pro účinkující a ostatní hosty. Vydařenost celé akce dokazovala slova chvály a nadšení, se kterými účastníci setkání odjížděli. My děkujeme všem, kteří nám pomohli celou soutěž zorganizovat, děkujeme účastníkům, kteří přijeli a podpořili tak naši existenci. Již nyní s nimi plánujeme další spolupráci, nejbližší nás čeká v Čáslavi.

Naše centrum připravuje mnohé další aktivity, do kterých se budou moci zapojit jak ostatní zařízení poskytující sociální služby, tak i veřejnost.

Kolektiv CDS Barborka