Nové parkoviště je na ulici Polní nedaleko zastávky městské hromadné dopravy. Vysoké paneláky ho obklopují skoro ze všech stran. „Parkovat tam bylo o nervy. Ale s parkováním je u nás problém snad všude,“ poznamenal jeden z obyvatel Žižkova Jiří Zeman. Podle jeho názoru na západě to funguje tak, že se sice za parkování vybírají poplatky, ale města za tyto poplatky staví další parkovací místa. „Na Žižkově máme tetu, když jsme ji potřebovali odvézt k doktorovi, nedalo se mezi ty paneláky ani zajet, co tam bylo aut,“ postěžovala si Dagmar Kubátová.

Že parkovat na přeplněném sídlišti Žižkov bylo skutečný problém, s tím souhlasil i havlíčkobrodský místostarosta Libor Honzárek. „Parkovacích míst tady bylo jen pár. Auta stála snad všude, hlavně večer, když se lidé vrátili z práce domů. Auta na chodnících, na trávníku, v několika řadách vedle sebe. Ti co zaparkovali dřív si stěžovali, že pak nemohli vyjet,“ konstatoval Honzárek.

Navíc plocha mezi bytovými domy zaplněná do posledního místa stěžovala v případě potřeby průjezdy hasičům i záchranářům, nemluvě o technických službách. Žižkov, stejně jako další lokality v Brodě se podle havlíčkobrodských radních stavěl v době, kdy počet aut byl výrazně menší. S tím, že ve 21. století bude mít auto každá rodina, nikdo tehdy nepočítal. Proto část obyvatel požádala město o pořádné moderní parkoviště. Počkali si několik let. Brodská radnice začala výstavbu nového parkoviště připravovat v roce 2018.

Podle Josefa Beneše z odboru rozvoje města přišlo nové parkoviště na Žižkově na víc než čtyři miliony korun, včetně daně. „Součástí stavby nového parkoviště byla i rekonstrukce komunikací. V současné době je na sídlišti Žižkov 44 nových parkovacích míst z toho tři pro postižené,“ upřesnil Beneš.Jak dodal Beneše, město Havlíčkův Brod se snaží problémy s nedostatkem parkovišť řešit. Desítky nových parkovacích míst míst postupně přibyly například na Sídlišti Pražská nebo v Haškových Sadech.

Podle mluvčí městského úřadu Aleny Doležalové město začalo s rekonstrukcí ulice Ledečská, kde rovněž přibudou nová parkovací místa a v plánu je velký parkovací dům na sídlišti Výšina. „Zastupitelé odhlasovali, že parkovací dům postaví soukromý investor,“ upřesnila Doležalová.V současné době je v provozu i část parkovacího domu u Ostrova vedle nové knihovny.