„Pobyt na soukromém zámku Vilémov u Golčova Jeníkova pořádá a organizuje Nadace ZET profesora Milana Zeleného ve spolupráci s Českou manažerskou asociací a yourchance o. p. s. Jedná se o čtvrtý ročník. Minulé ročníky měly velký ohlas, a proto jsme se rozhodli z tohoto setkání udělat tradici,“ informovala o táboře za společnost yourchance o. p. s. Markéta Pomšárová.

Podle společnosti yourchance jde o jedinečnou příležitosti pro mladé lidi ve věku 16-26 let z dětských domovů a ze sociálně znevýhodněných rodin. Zúčastní se týdenního kempu, který jim pomůže rozvinout podnikavost, zvýší jejich sebevědomí a pomůže tak zlepšit předpoklad jejich budoucího uplatnění na trhu práce.

Program kombinuje zážitkovou pedagogiku s inspirativními setkáními a sdílením životních příběhů různých zajímavých. Program je doplněn o sportovní aktivity a kulturní vystoupení. Pobyt je pro účastníky ze sociálně slabého prostředí zdarma. Hradí ho sponzoři.

Letní podnikatelský kemp je podle Pomšárové pro mladé lidi způsob, jak podpořit jejich tvořivost, vysoké životní hodnoty a na příbězích přítomných podnikatelů ukázat, že „úspěch je pro každého“, kdo vyvine potřebné úsilí a je ochoten na sobě pracovat.

„Celý týden pobývá s dětmi například podnikatelka Olga Girstlová, Čechoameričan, ekonom, profesor Milan Zelený, jehož workshopy a životní moudrost si loni získaly u účastníků velkou oblibu, ale také mladí začínající podnikatelé,“ upřesnila Pomšárová. Kromě toho si účastníci užívají spoustu zábavy, volný čas mohou prožít u bazénu v zámeckém parku, či sportovat. A na své si přijdou i příznivci hudby, protože je čekají dva živé soukromé koncerty.