Akci pořádalo město Havlíčkův Brod. „Mami, já chci domů! Kousek od náměstí ve Svatovojtěšské ulici se otevřelo v podzemí peklo a mělo úspěch. Dva pekelníci nejmenší spolehlivě vyděsili.

„Je to pěkné, ale když se sejde víc lidí, nedá se tam moc dýchat,“ prohlásila mladá maminka Dana Kubátová, poté, co se s dítětem vynořila z podzemí.

Nasolování šunek.
Půl metráku vepřového. Lipničtí šunkovníci nasolovali, podívejte se

S úderem šestnácté hodiny zahrála na náměstí japela havlíčkobrodská dvanáctka pod vedením Zbyňka Paličky. Čertů, Mikulášů a andělů v maskách bylo pomálu, nebeskopekelné trojice se zřejmě toulaly někde jinde, ale předvánoční atmosféru na náměstí při poslechu dechovky si užívali všichni.

„Jsem z toho až dojatá, když slyším koledy. Aspoň trochu pohody v té nepěkné době,“ pochvalovala si jedna z návštěvnic, Jana Doležalová. Čertovskou masku pro dceru vyrobila sama.

Kvůli předvánoční akci se pro řidiče na pár hodin uzavřely vjezdy na náměstí. „Kudy se tam mám dostat, vezu tam balík,“ stěžoval si řidič zásilkové služby. „Prostě to objedete, já vám to vysvětlím,“ poradil mu ochotně strážník.