Za kompletní přestavbu náměstí město zaplatí kolem pětasedmdesáti milionů, část výdajů pokryje úvěr. „Radnice se chystá upravit ještě pozemky směrem z náměstí k Sázavě,“ upřesnil starosta František Aubrecht. 

V Krátké Vsi jsou s radarem spokojení nechtějí se ho vzdát.
VIDEO: Vezmou nám radar, na silnici vznikne zase peklo, bojí se v Krátké Vsi

Na to už má Světlá schválený rozpočet, je v něm šestnáct milionů. Použijí se na přestavbu prostranství Pěšinky mezi kostelem a radnicí směrem k Sázavě. „Letos ale s úpravou nezačneme, nemáme ještě ani soutěž na dodavatele stavby," upřesnil starosta Aubrecht.

Modernizace náměstí ve Světlé!

První etapa rok 2021

Druhá etapa začala v únoru 2022

Zahrnula přípravné práce, stavbu, přeložky a rekonstrukce inženýrských sítí. Dále úpravy prostor před kostelem svatého Václava. V plánu byla stavba inženýrských sítí, základy pro nové infocentrum, příprava pro budoucí komunikaci do ulice Pěšinky.

Cena prací asi šedesát milionů se mění na víc než pětasedmdesát milionů

Plánovaný projekt Pěšinky počítá s úpravou vchodu do světelského podzemí. Síť podzemních středověkých chodeb ve Světlé měří asi 200 metrů. Město ji otevřelo před dvaceti lety. Pozemek mezi kostelem a radnicí se změní v park s malou kašnou napájenou vodou z místní studánky. 

Část náměstí Trčků z Lípy nechalo město přestavět už v roce 2021. Náměstí má nejen nový moderní vzhled, ale pod dlažbou nové inženýrské sítě.