Letošní ročník Sázavafestu ve Světlé nad Sázavou obohatí dva stánky příspěvkových organizací, které návštěvníci naleznou ve Family Fun Zóně. „Pokud chcete podpořit zdravotně znevýhodněné, ale také pomoci přírodě, jste srdečně zváni až do soboty do stánku domova,“ pozvala návštěvníky Andrea Šeredová z Domova Háj.

Na návštěvníky kromě hotových výrobků čekají i tvořivé dílničky, kde si budou moci vytvořit originální potisk na batoh, který se na festivalu bude jistě hodit. „Klienti komunitního bydlení Světlá nad Sázavou samostatně našili látkové tašky a batohy a návštěvníci festivalu si je budou moci sami pomalovat a odnést. Množství je sice omezené, ale doufáme, že pár návštěvníků potěší tak, jako klienty těší účast na takovýchto běžných společenských akcích,“ uvedla ředitelka Domova Háj Dana Pajerová.

„Pořadatel festivalu našim klientům umožňuje coby lidem s mentálním a často i fyzickým omezením navštívit akci, která by pro ně byla jinak finančně nedostupná. Tuto možnost vítají zejména klienti dvou komunitních domů ve Světlé nad Sázavou společně se svými asistenty,“ osvětlila ředitelka Domova Háj možnosti svých klientů. Kromě světelského domova tento festival pravidelně navštěvují i klienti z domova v Háji u Ledče nad Sázavou.

„Jsem moc rád, že nás i letos pořadatelé pozvali, už se moc těším na koncert skupiny Kryštof,“ měl radost jeden z klientů Domova Háj, pan Miroslav.

Vedle stánku Domova Háj budou mít návštěvníci Sázavafestu možnost navštívit též stánek světelského nízkoprahového centra eNCéčka, který zřizuje Oblastní charita Havlíčkův Brod.

Pavlína Rázlová