V červené zóně se nachází stále infekční, plicní a jedna stanice interního oddělení. „Tady jsou návštěvy od čtvrtka povolené jen po domluvě s lékařem,“ zdůraznila Černo. Omezení zákazu návštěv se netýká pacientů v paliativní péči o umírající a pacienty v kritickém stavu.

Na dětské oddělení rodiče mohou. Na gynekologicko-porodnické oddělení, kdy je otec přítomen u porodu, nebo na stanici šestinedělí a gynekologie mohou maximálně dva lidé. Na nadstandardním pokoji je už možná přítomnost otce po dobu hospitalizace matky. Návštěvy jsou od dvou do pěti. ARO, interna JIP, chirurgie JIP, tam návštěvy povoluje ošetřující lékař.

Projekt originální sauny se zrodil v hlavě Michala Čepka a jeho manželky Marie.
Dřevěná sauna má pořád plno. Pluje na hladině zatopeného lomu u Lipnice

Návštěvy smějí i na ostatní lůžková oddělení nemocnice. „Návštěvy jsou možné u pacientů hospitalizovaných déle než pět dnů, na návštěvu mohou maximálně dva lidé na jednu hodinu. Doporučená doba návštěv je v odpoledních hodinách,“ doplnila mluvčí.

Člověk, který přijde do nemocnice na návštěvu, nesmí podle mluvčí Černo jevit příznaky nachlazení a musí mít ochranu dýchacích cest, respirátor nebo jiný účinný ochranný prostředek podle normy.