Jan Tecl získal v roce 2014 titul Nejlepší starosta Vysočiny. Do Senátu kandiduje zejména proto, že se denně setkává s příběhy lidí, kterým by pomohly kvalitnější zákony. „Ze zkušenosti starosty okresního města dobře vím, že chtějí-li občané pomoci řešit konkrétní problém, obrátí se na svého starostu. Mnohdy se mi však stalo, že jsem nedokázal některé věci dořešit, protože nebyly v mé kompetenci," vysvětluje Jan Tecl.

Jan Tecl chce zlepšit veřejné služby a omezit zbytečnou administrativu, která zatěžuje jak obyvatele ČR, tak i představitele měst a obcí. "Věřím, že mi spojení starostenského působení s pozicí senátora pomůže neztrácet kontakt se životem a děním v regionu a současně důstojně prosazovat zájmy občanů v zákonodárném sboru. Mezi mé další priority patří prosazování zlepšení stávajícího systému veřejných služeb a redukce přebytečné byrokracie," dodal Tecl.

Demokracie a svoboda dnes prochází podle Tecla v České republice zatěžkávací zkouškou. Množství příkazů, zákazů a regulací už přesáhlo obvyklou mez evropského státu a záplava ještě zdaleka nekončí. Ohroženo je také samotné západní směřování republiky. Proto je podle starosty Tecla důležité, aby v Praze byli svobodomilovní lidé z regionů co nejvíce slyšet. "Pravda, čest a chlapské slovo. Když něco řeknu, platí to," popisuje svůj politický ideál, a nakonec i osobní program senátní kandidát Jan Tecl.

Senátní obvod 44 – Chrudim

Rozloha obvodu: 1320 km2
Kraj: Pardubický, Vysočina
Okresy: Chrudim, jihovýchodní část Havlíčkobrodska
Největší města: Chrudim (23 133 obyvatel k 1.1.2018), Havlíčkův Brod (23 101 obyvatel k 1.1. 2018)
Počet obcí: 140, z toho 12 měst a 10 městysů
Obec s největším počtem místních částí: Havlíčkův Brod – 14 místních částí