Na Havlíčkově náměstí by měl promluvit ředitel muzea Michal Kamp, spisovatelka Markéta Hejkalová nebo učitel brodského gymnázia Aleš Říman. Hlavním účelem akce je poukázat na chování premiéra Andreje Babiše. „Připadá nám důležité v této době zvednout hlavu a nemlčet,“ řekl Petr Kletečka, jeden z organizátorů brodské protestní akce.

„Policie navrhla obžalovat premiéra. Ten prohlásil, že je to účelový komplot a nechal vyměnit ministra spravedlnosti, pod nějž spadají státní zástupci a soudci, kteří rozhodnou o premiérově vině či nevině. Novou ministryní má být Marie Benešová, Zemanova dlouholetá přítelkyně. Podle našich informací nejde o náhodu, ale o první tah promyšleného plánu s cílem vyvolat zemětřesení v soustavě státního zastupitelství,“ vysvětlil mluvčí spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář.

Z uvedených důvodů se organizátoři akce bojí o budoucnost demokracie. „Tohle smrdí největším zásahem do justiční moci od listopadu 1989. Tady už nejde jen o Čapí hnízdo. Tady jde o přežití právního státu,“ uvedli v pozvánce na demonstraci.

Kromě Havlíčkova Brodu se bude na Havlíčkobrodsku demonstrovat i ve Ždírci nad Doubravou či Světlé nad Sázavou, kde se lidé sejdou ve stejný čas na Náměstí Trčků z Lípy. K celorepublikovému protestu se ale připojí i Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Telč, Nové Město na Moravě nebo Moravské Budějovice.