Málokdo asi ví, že vyhlášená pivnice na Kokoříně v Havlíčkově Brodě byla  otevřena v roce 1913. Pekař Václav  Smejkal si pronajal dům s číslem popisným 149 od majitelky Karly Novotné 1. ledna 1912 a v roce 1913 zažádal o koncesi  na hostinec.Od toho roku začíná historie hostince, který mění i své majitele.

V listopadu 1960 je hostinec znárodněn a správu nad ním přejímá československý stát a Restaurace a jídelny Havlíčkův Brod (RaJ). Ty dosazují na provozování zaměstnance RaJ a o budovu se stará Domovní správa města Havlíčkova Brodu. Tato praxe trvá až do doby sametové revoluce.

V roce 1991 je budova hostince vrácena potomkům posledních majitelů a v témže roce je podepsána smlouva o pronájmu a provozování hostince se Zdeňkem Prodělalem, který zde hostinskou činnost provozuje až do současnosti.

Manželé Irena a Zdeněk  Prodělalovi se rozhodli uspořádat oslavu, na které bude také hudební  vystoupení skupin: Občas (od 12 hodin), Pohoda (od 14 hodin), Rebelka (od 16 hodin), Fortuna (od 18 hodin) a Baskers (od 20 hodin).

K dispozici bude kompletní občerstvení včetně specialit z grilu.

Vzhledem k předpokládané velké účasti hostů a hudební produkci bude uzavřena část ulice Reynkova, kde se oslavy uskuteční. Vstup je zdarma.

„Čepovat pivo budou ikony havlíčkobrodské pohostinské  činnosti, Ivo Jelínek a Evžen Vopršal. Pro návštěvníky oslav máme připravena i další překvapení," uvedl Zdeněk Prodělal.

Jaroslav Benák