„Téměř jsme pokořili hranici 15 tisíc diváků,“ informovala vedoucí kina Hana Hrušková. Film, který návštěvníky zaujal nejvíce, byl už tradičně z české produkce. „Ženy v běhu jsme promítali osmkrát a vidělo jej 1333 diváků,“ potvrdila.

Na druhém místě se umístil kasový trhák Bohemian Rhapsody, který chotěbořské kino nabídlo až pětkrát, přičemž největší úspěch zaznamenal už v roce 2018. „Tento snímek se skutečně povedl. Již v roce 2018 jsme jej promítali dvakrát, vloni to bylo dokonce pětkrát. Navštívilo jej celkem 1090 fanoušků kapely Queen,“ podotkla Hana Hrušková.

Lyžařský areál Kadlečák.
Dobrá zpráva pro lyžaře. Vlek na Kadlečáku se v pátek rozjede

Oblíbené, nejenom mezi Chotěbořskými, jsou tradičně pohádky. Vloni si největší přízeň diváků vysloužily Ledové království 2 a Hodinářův učeň. Každou z nich vidělo bezmála 600 lidí.

Dařilo se však i dalším českým komediím. Snímek Poslední aristokratka navštívilo 480 diváků, Ženskou na vrcholu a Přes prsty shlédlo shodně téměř 400 návštěvníků. „Filmy Teroristka a Román pro pokročilé si nenechalo ujít 300 diváků,“ doplnila Hana Hrušková.

Letos však chotěbořské kino příliš mnoho snímků nenabídne. Čeká jej totiž rozsáhlá rekonstrukce, kdy bude téměř rok mimo provoz. „Je škoda, že se dobře rozjetý vlak zastaví. Nedá se však nic dělat. Rekonstrukce je nutná. O to více zajímavých produkcí a divadel nabídneme po jejím skončení,“ dodala s úsměvem vedoucí kina v Chotěboři.

Vizualizace budoucí podoby sobíňovského kulturního domu.
V sobíňovském kulturním domě budou pořádat plesy i sportovní utkání