Rozsáhlá rekonstrukce budovy infekčního oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod začne v polovině ledna. Informovala o tom mluvčí nemocnice Petra Černo. „Aktuálně se již celé infekční oddělení i ambulance přestěhovalo do budovy číslo dvanáct, budovy oddělení klinické a radiační onkologie. Zde bude mít zázemí na dvacet měsíců, to je plánovaná doba stavebních prací,“ uvedla mluvčí Černo. 

Infekční oddělení pacienti naleznou v prvním patře. Hepatální poradna a ambulance cestovní medicíny fungují v přízemí,  hned nad schody hlavního vstupu do budovy. Kapacita infekčního oddělení pětadvacet lůžek zůstane po rekonstrukci zachovaná, nemocnice ji ale musela nyní, na dobu oprav, omezit. „Po přestěhování infekčního oddělení jsme museli mírně omezit jeho lůžkovou kapacitu," sdělil ředitel nemocnice David Rezničenko.

Stará radnice má za sebou náročnou rekonstrukci, v novém se představí návštěvníkům už letos
Do opravené Staré radnice nakouknou obyvatelé Havlíčkova Brodu v létě

Ve středu desátého ledna si budovu infekčního oddělení přebrali stavbaři ze společnosti PKS Stavby. Začnou ji pomalu demolovat a přestavovat. Rekonstrukce starého pavilonu přijde na více než 200 milionů korun, zaplatí ji Kraj Vysočina s využitím dotace.

Budova se změní od základů. Projekt počítá kromě přístavby s kompletní rekonstrukcí původní budovy. Změna spočívá v ubourání části stávajícího objektu na západní straně. Tato část bude nahrazena novou přístavbou směrem na západ a částečně i na jih. „Součástí oprav je také rekonstrukce a modernizace energocentrara,“ doplnila mluvčí nemocnice.

Hasiči zachraňovali vydru ze zamrzlého rybníka ve Vlkovsku. Foto: poskytl HZS Kraje Vysočina
Zmrzlá hladina rybníka v Brodě uvěznila vydru. Zvíře zachraňovali hasiči

Po dobu stavebních prací, jak zdůraznila mluvčí Černo, je třeba počítat v areálu nemocnice s problémy s parkováním. „Musíme uzavřít části komunikace, zrušit část parkovacích míst a zajistit pohyb těžké techniky a nákladních aut. To bude komplikovat  dopravní situaci v areálu nemocnice,“ upozornila mluvčí.

Podle původních informací měla přestavba infekčního pavilonu začít již v loňském roce. Deník o tom informoval. 

VIDĚLI JSTE? Silnice z Malčína do Tisu je tankodrom. Kraj ji opravovat nebude

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni