Noc ze čtvrtka 24. srpna na pátek 25. srpna byla na Vysočině opět ve znamení přepisování teplotních rekordů. Meteorologové evidují vyšší čísla na téměř všech stanicích. „Všechna čísla jsou vyšší ve stanicích na Třebíčsku, Havlíčkobrodsku i Jihlavsku,“ uvedli meteorologové.

Na Jihlavsku padly rekordy na všech stanicích. V Jihlavě byla dokonce čtvrteční noc teplejší o dva stupně než doposud rekordní z roku 2019. To meteorologové naměřili v noci 14 stupňů Cesia. Značně vysoké číslo naměřili také v Hubenově, kdy ve čtvrtek v noci bylo 17,5 stupně Celsia.

Horké letní počasí, ilustrační foto.
Na Vysočině padaly teplotní rekordy. Brod si drží osmdesát let starý

Nejteplejší noc v celém Kraji Vysočina si mohli užít lidé na Třebíčsku. Dukovany hlásily téměř 20 stupňů Celsia, v Sedlci naměřili 19 stupňů a Moravských Budějovice číslo překonaly ještě o jednu desetinu stupně.

Havlíčkobrodsko a Pelhřimovsko se naopak mohlo pochlubit čísly, která překonala rekordy z roku 1950. „V Havlíčkově Brodě bylo ve čtvrtek v noci 18,5 stupně Celsia, což je číslo, které překonalo více než sedmdesát let starý rekord,“ doplnili meteorologové. Tehdy bylo 17,6 stupně Celsia.

Na meteorologických stanicích na Žďársku padl jeden rekord, a to ve Vatíně. Tam rtuť teploměru vystoupala na číslo 18,3 stupně Celsia, čímž padl rekord z roku 2011. Tehdy bylo o dva stupně méně.

Noční teploty naměřené ve stanicích na Vysočině k datu 24. srpna 2023:

Velmi teplá noc na Vysočině. Podívejte se, kde všude padly rekordy. Pro zvětšení klikněte.Velmi teplá noc na Vysočině. Podívejte se, kde všude padly rekordy. Pro zvětšení klikněte.Zdroj: printscreen ČHMU