VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová čtvrť: bydlení až pro 500 lidí

Havlíčkův Brod – Až pět set lidí může najít svůj nový domov v obytné zóně Rozkoš, jejíž výstavba byla v Havlíčkově Brodě před několika dny zahájena.

20.5.2013 1
SDÍLEJ:

Odstartováno. Těžká technika zahájila 6. května výstavbu inženýrských sítí nové havlíčkobrodské bytové zóny Rozkoš. Ta vyroste v lokalitě vymezené ulicemi Rozkošská a Ledečská.Foto: Jaroslav Švanda

Firmu Swietelsky havlíčkobrodská radnice pověřila, aby jako vítěz veřejné soutěže položila inženýrské sítě, postavila páteřní komunikaci, parkoviště, chodníky a veřejné osvětlení v lokalitě mezi Rozkošskou a Ledečskou ulicí. „A to celkovým nákladem čtyřiceti milionů korun a do konce června příštího roku," upřesnil městský radní Libor Honzárek.

Návrh odpovídající moderním trendům

Radní dodal, že součástí zadání je i výstavba kruhového objezdu, který přetne Ledečskou ulici a spojí tak severní a jižní část budoucí nové městské čtvrti.

Obytná zóna Rozkoš bude tvořena, a to zcela v souladu 
s územním plánem, dvaatřiceti řadovými domy, sedmnácti terasovými domy a šestadvaceti rodinnými domy. „Troufnu si tvrdit, že Havlíčkův Brod získá v této části velmi moderní a kvalitní bytové stavby odpovídající svými parametry potřebám jedenadvacátého století," podotkl Honzárek.

Parcely prodají  také s dokumentací

Není docela bez zajímavosti, že parcely na Rozkoši, určené pro výstavbu řadových a terasových domů, prodá havlíčkobrodská radnice investorům i s veškerou technickou dokumentací, která bude popisovat jejich finální vzhled.

„Tímto opatřením chceme docílit toho, aby obytná zóna Rozkošská měla jednotný architektonický ráz," vysvětlil dále radní Libor Honzárek.

Jak Honzárek dodal,  toto opatření se nebude týkat staveb individuálního rodinného bydlení. „Ovšem i tito stavebníci budou muset respektovat vůli architekta, především pak při výstavbě oplocení. To proto, aby bylo jednotné a vizuálně kompaktní. Ploty tak musí postavit z prefabrikovaných betonových prvků a do maximální výšky 150 centimetrů," konstatoval Honzárek.

O cenách se bude teprve jednat

Cena parcel v obytné zóně Rozkoš není v tuto chvíli ještě známá. Příslušný odbor městského úřadu na kalkulaci pracuje a výslednou částku musí ještě schválit zastupitelstvo města. Dá se předpokládat, že tak učiní na svém červnovém zasedání. „Pokud se tak skutečně stane, již po prázdninách by mohl být prodej jednotlivých parcel zahájen," řekl Honzárek a podotkl, že město již zahájilo informační a předprodejní kampaň. K tomuto účelu zřídilo i e-mailovou adresu: parcely@muhb.cz. Lidé, kteří se pro bydlení v obytné zóně Rozkoš rozhodnou, se mohou těšit také na dostatečné množství zeleně. Východní část zóny totiž protne pás veřejné zeleně, jehož součástí se stane i park. Půjde o další část takzvaného zeleného okruhu města. Díky Rozkoši získá město Havlíčkův Brod i několik nových ulic. Havlíčkobrodská veřejnost již byla vyzvána, aby navrhla jejich případné názvy.

Také v tomto případě ale bude mít poslední slovo zastupitelstvo města. Myšlenka zastavět prostor mezi Rozkošskou a Ledečskou ulicí bytovými domy není nová.  „Již před sto lety o tom uvažoval známý místní stavitel Šupich. Také v sedmdesátých letech minulého století se o tomto kroku vážně uvažovalo," uvedl havlíčkobrodský pamětník Jaroslav Švanda.

Největším novodobým developerským projektem se v Havlíčkově Brodě stala výstavba Villa parku Čechovka společnosti Ross Holding. Její projekt získal v roce 2011 prestižní ocenění Realitní projekt roku v Kraji Vysočina. Kromě toho se pyšní i cenami Prestižní stavba Vysočiny 2010 a třetím místem v celostátní soutěži Nejlepší z realit. Stavební aktivitu je možné v současné době zaznamenat také v severních lokalitách Žižkova. Parcely tam ale stavebníkům prodávají soukromí vlastníci.

V soukromém vlastnictví jsou shodou okolností také pozemky v lokalitě pod Ledečskou ulicí. I ty budou časem změněny v parcely a prodány zájemcům k individuální či kolektivní bytové výstavbě.

Autor: Jaromír Kulhánek

20.5.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Havlíčkův Brod – Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení