Na Havlíčkobrodsku bude k podpisu nové smlouvy vyzván dopravce ICOM transport. Na Bystřicku a Velkomeziříčsku zase dopravce Trado Bus. Pro Žďárské vrchy už je z loňského prosince uzavřena smlouva s dopravcem ZDAR.

Výběrové řízení na nového provozovatele městských autobusů v Třebíči vyhrál břeclavský Bors, jihlavský ICOM, který s autobusy v Třebíči jezdil pod hlavičkou Trado-MAD, skončil poslední.
Obří zakázka na autobusy v Třebíči: firma byla moc pečlivá, hrozí jí vyřazení

V rámci Veřejné dopravy Vysočiny zbývá dořešit nově koncipovanou obsluhu Jihlavska, Třebíčska, Moravskobudějovicka, Pelhřimovska a Humpolecka.

Dopravci mají za úkol v rámci nových desetiletých smluv obsloužit přibližně 26 milionů linkových kilometrů za 994 milionů korun ročně. Co do objemu peněz jde o největší zakázku v historii Kraje Vysočina.

Martin Singr.
VDV je recept, jak cestovat po Vysočině za polovinu

Od roku 2025 začnou dopravci jezdit i podle nových jízdních řádů. Počítá se v nich s navýšením počtu ujetých kilometrů a se zlepšením dopravní obslužnosti.

„Máme zájem na tom, aby autobusy jezdilo co nejvíce lidí, pro které bude výhodné nechávat osobní auta doma a využívat veřejnou dopravu," uvedl Martin Hyský, zastupitel Kraje Vysočina pověřený řízením strategických projektů.

Plně průjezdná bude jižní část jihovýchodního obchvatu Jihlavy na podzim roku 2024.
Cestování po Vysočině v roce 2024. Začne stavba dalšího obchvatu, jízdné zdraží

Na všech spojích a linkách bude i nadále platit kompletní tarif integrovaného dopravního systému Veřejné dopravy Vysočiny. Ve všech spojích tak bude možné využít sedmidenní jízdenku a také využívat výhodu přestupnosti těchto jízdenek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jen jeden jízdní pruh. Začalo kácení stromů mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek