Přestože jsou tato města od sebe vzdálena necelých devadesát kilometrů, je nabídka spojů nízká. Vlakem se dostanete pouze do Pardubic, kde je nutné přestupovat a cesta zabere více než dvě a půl hodiny.

Cesta autobusem je podobná. Většina spojů je opět ukončena v Pardubicích, kde je nutné přestoupit. Jedním z mála přímých spojení je pravidelná autobusová linka českobudějovického dopravce ADLP. Ten od 30. srpna zavádí nové přímé spoje z Havlíčkova Brodu, nejen do Hradce Králové, ale také do Tábora a Českých Budějovic.

„Ke stávajícím rychlíkovým přes Ždírec nad Doubravou, Trhovou Kamenici, Chrudim a Pardubice v pátek v 11.50 hodin a v neděli v 13.22 hodin přidáváme nový spoj ve čtvrtek, a to opět v 11.50 hodin," uvedla Tereza Daňhelová jednatelka a spolumajitelka společnosti. Ta dodala, že dopravce také posílil spojení ve směru od Hradce Králové, kde lidé mohou využít čtvrtečních a pátečních spojů v 15.05 hodin s příjezdem do Havlíčkova Brodu v 17.10 hodin. „V neděli pak můžete využít spoje v 15.40 hodin z Hradce Králové," podotkla Daňhelová s tím, že rozšířená je také nabídka spojení do Českých Budějovic a Tábora.

„Tam odjíždí autobusy ve čtvrtek a v pátek v 17.42 hodin a v neděli v 17.57 hodin," konstatovala Daňhelová. Ta pokračovala, že se jedná o rychlíkové spoje, zavedené hlavně v přepravní špičce.

„Reagujeme tímto na poptávku cestujících, kteří nám o rozšíření provozu psali. Mnohdy se špatnou zkušeností od jiných dopravců, kteří se rozšíření provozu spíše bránili" vysvětlila Daňhelová.

„Naše spoje jsou pohodlné dálkové rychlíky. Všechno vozy jsou klimatizované a využít můžete například bezdrátové připojení k internetu," uzavřela Daňhelová.