Sídliště Výšina hřiště pro děti potřebuje. To si myslí například mladá matka Jana Balounová. „Na Výšině je hodně rodin s dětmi, ale žádné pořádné hřiště. Děti si nemají kde hrát,“ vysvětlila a dodala, že má jedinou obavu, až stavební firma hřiště dokončí, aby se mu obloukem vyhýbali místní pejskaři. „Některým je opravdu jedno, kde psy venčí a bylo by škoda, kdyby byly mezi prolézačkami psí hromádky,“ poznamenala.

Jiný názor na to mají starší obyvatelé sídliště, například v domě s pečovatelskou službou. Hřiště mají přímo pod okny. Podle jejich názoru si děti hřiště dlouho neužijí. Brzy se tu zřejmě začnou scházet party výrostků, kteří hřiště zničí. Večer a v noci bude na hřišti rámus a křik.

Nové parkoviště Na Nebi v Havlíčkově Brodě s kamerou a závorami.
Brod má nové luxusní parkoviště na Výšině. Zatím poloprázdné

Jména si senioři zveřejnit nepřáli, ale Deník je zná. Jak řekli, mají obavy, aby je někdo neoznačil za nenávistné důchodce, co dětem nepřejí zábavu a nezačal na ně útočit. „Staré lidi dneska nemá nikdo rád,“ dodávají smutně. Podobné obavy má i jeden z obyvatel sídliště Petr Svoboda. „To hřiště dlouho nevydrží pohromadě. Pokud vím, tak domov důchodců dole kdysi sliboval altánek pro všechny a pak si postavil kolem zahrady plot. Jinak by jim vandalové altán roznesli. A tohle bude něco podobného,“ konstatoval.

Podle starosty Havlíčkova Brodu Zbyňka Stejskala radnice plní obyvatelům Výšiny dlouhodobé přání. „Slibovali jsme nové hřiště obyvatelům Výšiny už dlouho,“ zdůraznil starosta už začátkem roku.

Veřejná debata o budoucnosti zastávky MHD Výšina v Havlíčkově Brodě.
Budoucnost zastávky Výšina v Brodě: Musí zůstat, řekli lidé na debatě na radnici

To potvrdil i místostarosta Libor Honzárek. Hřiště na Výšině udělá radost dětem hned v několika věkových kategoriích. „Hřiště má tři části, spojí je stezka ze zámkové dlažby,“ upřesnil. V první části je zóna pro malé děti. Pak kryté pískoviště s posezením. Centrem pro ty odrostlejší návštěvníky je lezecká stěna. Zatím co se budou děti bavit, dospělý doprovod pozvou k posezení nové lavičky. 

Zaplněný havlíčkobrodský Ostrov zažil koncert Tublatanky nabitý energií.
Tublatanka v Havlíčkově Brodě: Ještě pořád nám občas přiletí kalhotky na pódium