Nové značení a dodatkové tabulky najdou řidiči například na Havlíčkově náměstí, na Rubešově náměstí a poblíž sídla Oblastní charity v ulici Boženy Němcové kde se objevily i parkovací automaty. „Protože se o novém parkování v Brodě pořád mluví, vím o co jde. Ale cizí řidič z toho asi moudrý nebude. Bojím se, že hodně lidí si tu tabulku vůbec nepřečte nebo ji nepochopí,“ prohlásil pod novou dopravní značkou na Rubešově náměstí řidič Zdeněk Polívka.

Veřejná debata o novém systému parkování v Havlíčkově Brodě.
Aut mnoho, míst málo: lidé v Brodě diskutovali s radními o změnách v parkování

Na téma jak se orientovat v novém systému parkování uspořádalo město Havlíčkův Brod nedávno veřejnou besedu v krajské knihovně. Informace poskytli řidičům například místostarosta Libor Honzárek a Martin Stehno vedoucí odboru dopravy.

Podle Honzárka by řidiči měli věnovat dodatkovým tabulkám pozornost. „Protože tam jsou ty nejdůležitější informace,“ zdůraznil. Jak upřesnil pro účastníky setkání v knihovně Martin Stehno, nové značení je několik. Například takzvaná modrá zóna, kde parkují jen rezidenti a abonenti. Další značení je kombinované, umožňuje parkovat rezidentům, abonentům i ostatním řidičům, ovšem po zaplacení poplatku.

„Doporučujeme číst dodatkové tabulky, aby řidiči věděli, jak se na parkovišti chovat. Už kvůli různým časovým údajům,“ konstatoval. Radnice v Havlíčkově Brodě se bude novému systému parkování ještě podrobně věnovat.