Pracovníci totiž zjistili, že po celé délce bazénu netěsní přelivové žlábky, konkrétně od místnosti plavčíka až za dětskou skluzavku. Modernizací prošel také odbavovací systém, a lidé nově ke vstupu na bazén používají čipové hodinky. Neméně významnou změnou je také výměna nepraktických a neprostorných šatních skříněk.

„Na začátku prázdnin jsme zjistili, že nám netěsní přelivové žlábky po celé délce bazénu. Z toho důvodu jsme během prázdninové odstávky izolaci kompletně vyměnili za novou včetně nových obkladů," uvedl vedoucí provozního úseku Technických služeb Havlíčkův Brod Petr Honsa. Ten dodal, že také došlo k plánované výměně zastaralého odbavovacího systému. „Nový systém využívá po vzoru jiných měst moderní čipovou technologii. V praxi to vypadá tak, že stejný čipový náramek, který je využíván k identifikaci pro průchod turniketem, využije zákazník rovněž i pro zamknutí a odemknutí šatní skříňky, či zjištění stavu zbývajícího kreditu," pokračoval Honsa.
Ten popsal, že postup odbavení je následující: „Zákazník zaplatí na pokladně minimálně základní dobu pobytu dle jeho tarifního zařazení. Pomocí obdrženého čipového náramku se odbaví vstupním turniketem a následně po převlečení zamkne použitou skříňku. V průběhu pobytu si rovněž může zjistit zbývající kredit a číslo jeho šatní skříňky na informačním terminálu, který je umístěn v chodbě mezi saunou a bazénem. Na panelu se také zobrazuje případná výše doplatku," popsal Honsa s tím, že čipové hodinky pak lidé vrátí opět na pokladně do speciálního turniketu.

Nový čipový systém vítá také Petra Dobrovolná z Havlíčkova Brodu, která na bazén chodí plavat s dětmi. „Rozhodně je to krok kupředu. Konečně mám trochu větší přehled o tom, kolik času mi ještě zbývá a jak dlouho mohu s dětmi ještě plavat," řekla Dobrovolná.
Návštěvnice podotkla, že ji však nejvíce potěšily nové prostorné skříňky. „Konečně se mi do šatny vejde i větší batoh, protože když chodím s dětmi, musím toho hodně nosit sebou. Staré nepraktické skříňky ve tvaru písmene L, byly doopravdy nevyhovující," konstatovala Dobrovolná. Ta uvedla, že rozhodně je i do budoucnosti co zlepšovat, například by uvítala nový dětský bazén, či více vodních atrakcí.

Plavecký bazén patří městu Havlíčkův Brod. Z toho důvodu musí radnice schválit všechny investice. „Samozřejmě plány do budoucnosti máme a všem by se nám líbilo rozšíření plaveckého areálu, nové skluzavky, atrakce či bazény," nechal se slyšet Honsa. Podle něho je bohužel bazén již za zenitem a v okolních větších městech mají mnohem modernější a větší bazény. „Vše záleží jen na městu. Pevně věřím, že v budoucnosti se nějaké rekonstrukce a modernizace podaří prosadit," dodal Honsa.

Jeho slova potvrdil i místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl. „Město si zrovna nedávno nechalo zpracovat studii na nový whirlpool bazén, tedy teplou vířivku. Jeho stavba je však velmi finančně náročná a z toho důvodu počítáme, že by stavba mohla proběhnout až v následujících letech," řekl Jůzl. Ten podotkl, že město plánuje i další investice, ale vše je ve stádiu vizí a plánování.

„Uvidíme, jak pomohou tyto drobné prázdninové opravy a zda lidé budou mít o návštěvu bazénu stále stejný či větší zájem," konstatoval Jůzl. Podle něho by si plavecký areál rozhodně zasloužil velkou modernizaci a přestavbu, například nové skluzavky, dětský bazén, saunu či páru a nové vodní atrakce.