„Typizovaný projekt nového výjezdového stanoviště vyroste na místě nevyužívaného objektu patřící Gymnáziu, Střední odborné škole a Vyšší odborné škole Ledeč nad Sázavou, který je dnes využíván pouze jako sklad a garáže.“ informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

„Záchranáři nyní sídlí v pronajatých prostorách města v areálu místní Polikliniky. Pro záchranku však jsou dispozičně nevyhovující a komplikované jsou i výjezdy sanitek k zásahům. Přesunem záchranky do našeho objektu odpadne také platba nájemného“ vysvětlil změnu adresy ledečských záchranářů Martin Kukla, náměstek hejtmana pro oblast financí a majetku. Náklady na demolici staré školy, stavbu nového výjezdového stanoviště a s tím spojené infrastruktury dosáhnou 9,3 milionů korun bez DPH a Kraj Vysočina je uhradí ze svého rozpočtu, zhotovitelem stavby je firma WANDEL CZECH s.r.o. z Ledče nad Sázavou.

Výstava je k vidění na Staré radnici v Havlíčkově Brodě až do konce srpna.
Výstavu zahájila památka obětí událostí roku 1968

Záchranka v Ledči má svoje výjezdové stanoviště v budově polikliniky. Budova patří městu Ledeč, kraj platí nájem. Výjezdové stanoviště je ale podle krajských odborníků už zastaralé a nevyhovující.
Podle starosty města Ledeč Zdeňka Tůmy se přestěhování záchranky nedotkne městské kasy ani pacientů. „Na stavbě se město nijak podílet finančně nebude. Záchranáři se přestěhují, z města neodcházejí, a to je nejdůležitější,“ konstatoval starosta.

„Součástí stavby nového stanoviště záchranné služby jsou také nové zpevněné plochy, terénní úpravy kolem objektu, přípojky a přeložky areálových inženýrských sítí a napojení na přilehlou veřejnou komunikaci,“ upřesnil náměstek Martin Kukla. Vizuální podoba nového výjezdového stanoviště bude stejná jako u dalších projektů záchranné služby, které vznikly v posledních letech.

V roce 2014 začala sloužit nová výjezdová základna v Habrech, stejnou budovu využívají od roku 2013 záchranáři také v Moravských Budějovicích. Zdravotnická záchranná služba funguje v Ledči nad Sázavou od roku 1994, od roku 2005 pod hlavičkou Kraje Vysočina, spádová oblast zahrnuje přibližně 20 000 obyvatel. V loňském roce vyjížděli zdravotníci z Ledče k více než 1200 případům.