Ani letošní konec starého roku a začátek roku nového nebude výjimkou. Starosta Vacek v něm pozdraví nejen domácí obyvatele Vilémovic, ale nezapomene ani na chataře a chalupáře. „Novoroční projev není můj nápad. To přiznám. Na tuhle myšlenku mě přivedli David a Jan Pavelkovi, kteří se nám starají o webové stránky. Obyvatelům Vilémovic se nápad líbil a tak novoroční projevy vysíláme už asi 12 let,“ prozradil starosta Vacek něco málo k začátkům této zajímavé tradice.

Děti z Libice dostaly od Ježíška zemědělskou techniku, aby se jí v dospělosti nebály. Zemědělství je obor s budoucností.
Dětem z Libice přinesl Ježíšek letos traktory a kombajny

Novoroční projev je k dispozici v novém roce už ráno na webových stránkách obce. Nejdřív zazní slavnostní znělka, po ní starosta Vacek shrne důležité události loňského roku a to jak v rámci republiky, tak i samotné obce. „Letos bych chtěl v novoročním projevu určitě zmínit sucho, kůrovcovou kalamitu, úbytek podzemních vod a nutnost šetřit, ale samozřejmě chci zmínit i to, co se nám za rok 2018 v obci podařilo,“ upřesnil starosta. Místo, odkud se novoroční projev starosty vysílá, se mění podle důležitých událostí.

„Tak ten první projev se natáčel u mě doma, protože jsme neměli ani pořádný obecní úřad. Další se natáčel už v budově nového úřadu. Natáčelo se i v prostorách našeho zámečku, ten nejnovější, letošní, se natáčel v kapličce, kterou se nám podařilo letos opravit, jako vzpomínku na výročí vzniku republiky a konec první světové války,“ zavzpomínal starosta Vacek s tím, že natáčení novoročního projevu není občas vůbec jednoduché. Takže si někdy novoroční projev starosty mohou obyvatelé Vilémovic přečíst nejdřív na obecním webu, živý obraz následuje až pak. „Letos se nám ale podařilo předtočit novoroční projev včas, takže si ho mohou obyvatelé Vilémovic hned ráno v novém roce poslechnout,“ dodal starosta Vacek.

Těžba v lese napadeném kůrovcem. Ilustrační foto
Les ve Vísce ničí kůrovec, obec neví, co se dřevem