Rada města proto odsouhlasila nákup nového vozidla značky Škoda Octavia kombi.

„Působíme nejenom ve městě, ale i v okolních obcích vzdálených do patnácti kilometrů od Chotěboře. Za stávajících podmínek je velmi obtížné zajistit klientům na vesnicích dopolední služby," řekla k tomu vedoucí Pečovatelské služby Chotěboř Markéta Krejčíková.
Byla to nutnost

„Chceme neustále zvyšovat kvalitu služeb pečovatelské služby. Nové auto se stalo již nutností," souhlasí starosta města Chotěboře Tomáš Škaryd.

Pečovatelská služba disponuje dvěma auty. Ty slouží především na rozvoz obědů. Pokud jde o další služby a péči pro klienty, zaměstnanci museli často využívat autobus nebo vlak. „Bylo to pro nás hodně problematické a velmi nepraktické. Dvě auta, která v současné době máme, rozváží obědy denně mezi devátou a čtrnáctou hodinou, ostatní naše úkony musíme odkládat na pozdější hodinu. Další auto pomůže rozšířit služby i zlepšit dostupnost k našim klientům," vysvětlila Krejčíková.

Pořizovací cena nového vozu je 340 tisíc korun. Částku 184 tisíc korun zaplatí město z grantu, který získalo z Fondu Kraje Vysočina.
„Musím říci, že jsme jediným městem, které obdrželo finanční podporu z programu sociálních služeb. Žádost jsme připravili velmi pečlivě a i to se na celkovém výsledku odrazilo. Je to pro nás velké plus," řekl Škaryd. Zbytek peněz doplatí město ze svého rozpočtu.

Erika Nováková