Zájemci se o ně utkají v dražbě obálkovou metodou. Vyvolávací cena je 600 tisíc korun, bez ohledu na velikost pozemku.

Nové parcely se budou nacházet v lokalitě od centra Přibyslavi směrem na východ s vyhlídkou na město. „Uvedená cena je samozřejmě včetně DPH. Nové parcely mají rozlohu od 880 metrů čtverečních do 1090 metrů," informoval starosta Martin Kamarád. Jak dodal, stanovit vyvolávací cenu za pozemek bez ohledu na velikost, nikoliv za čtvereční metr, není zrovna obvyklé. „Přepočet na čtvereční metry se nám zdál moc komplikovaný, navíc nejsme velké město, jako například Havlíčkův Brod a musíme vzít v úvahu místní podmínky," vysvětlil starosta. Jak dodal místostarosta Michael Omes, bude tím licitování o stavební parcely možná mnohem zajímavější. „Zájemci si spočítají, že po přepočtu na čtvereční metr je koupě větší parcely přijde levněji než koupě parcely menší. Tudíž je předpoklad, že o větší parcely bude velký zájem a případní majitelé budou muset jít s cenou nahoru, pokud budou chtít parcely získat," podotkl Omes. Veřejná dražba parcel se bude konat 29. března v 16 hodin v Přibyslavi prostorách radnice za účasti zájemců o pozemky nebo aspoň jejich zmocněných zástupců.

Jak upřesnil starosta, v současné době radnice eviduje asi 20 zájemců o koupi pozemku, ale to číslo se může před dražbou změnit.

Nyní je na programu, co se týče parcel pod Osivou, stavba inženýrských sítí, veřejné osvětlení a vrchní pokrývka komunikací. Náklady činí přes 17 milionů korun a to včetně výkupu vhodných pozemků a projekčních prací. „Pozemky jsme vykoupili za necelé tři miliony," upřesnil starosta Kamarád. Město na zasíťování parcel žádnou dotaci nemá.