Druhým nejvyhledávanějším zákrokem pak byla operace horních víček. I těmito slovy se za loňským rokem v havlíčkobrodské plastické chirurgii ohlédl lékař Nemocnice Havlíčkův Brod, Filip Černoch.

Ten dodal, že k žádaným zákrokům patřila a stále patří i liposukce, stejně tak zákroky plastické chirurgie po úrazech či defekty vzniklé po nádorových onemocněních.

„V naší nemocnici provádíme augmentace pomocí silikonových implantátů, které se za desetiletí používání osvědčily a výrazně zdokonalily. Takové zvětšení prsou je, a to třeba na rozdíl od zvětšení prsou vlastním tukem, trvalé. Redukční operace prsou jsou již dlouhou dobu rutinním výkonem naší plastické chirurgie. Provádíme více než tři desítky operací ročně," dodala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Plastiku obličeje provádí chirurgové různými metodami, které se liší obtížností a riziky. „Může být doplňována dalšími estetickými výkony. Nejčastější  operací je blepharoplastika, jinými slovy korekce horních nebo dolních víček, dále  vytažení kůže čela, obličeje a krku. Obvyklá je i možnost kombinace s liposukcí oblasti podbradku a krku," pokračovala Černo.

Ta poznamenala, že mezi oblíbené zákroky patří i aplikace botulotoxinu k odstranění vrásek v obličeji způsobených pohybem svalů a kožní a podkožní výplně k odstranění statických vrásek, kterou je třeba po určité době opakovat. Tyto zákroky jsou podle Černo často vyhledávány i mužskou klientelou. „Estetická chirurgie je však jen částí plastické chirurgie. Značnou část tvoří pak poúrazové defekty či defekty po onkologických onemocněních. Klienti k nám dojíždí i ze vzdálenějších koutů republiky,"

Plastickou chirurgií se v havlíčkobrodské nemocnici zabývá lékař Filip Černoch, který vystudoval medicínu na Masarykově univerzitě v Brně. Má atestaci a specializovanou způsobilost v oboru chirurgie a plastická chirurgie.

„Kromě našeho pracoviště je také lékařem Kliniky popálenin a rekonstrukční chirurgie FN Brno," uzavřela mluvčí Černo.