Kurzy byly obnoveny na začátku června a již nyní by byly obsazeny do srpna letošního roku.

Proto bude kurzů víc a maminky se mohou objednávat na kurzy objednat. Kapacita jednoho kurzu je deset párů. „Chceme nastávajícím rodičům dopřát prostor k dotazům a zároveň i komfort při prohlídce,“ dodala Martina Horáčková.

Součástí kurzu je prohlídka porodních sálů a stanice šestinedělí, maminky získají informací o průběhu porodu, dýchání, masážích, úlevových polohách. „Prostor je i na dotazy a konzultace porodních plánů. Dopředu rodičky získají i materiály a dotazníky, které pak při příjmu k porodu již předkládají lékaři a porodním asistentkám vyplněné," upřesnila mluvčí nemocnice Petra Černo.

K dispozici maminkám je také předporodní kurz kojení, kterým za rok projde zhruba 200 maminek. Dětské oddělení brodské nemocnice jej pořádá od roku 2018. „Jeho myšlenkou je ukázat předem zejména prvorodičkám techniky kojení, seznámit je s výhodami kojení pro miminko i je samotné,“ sdělila primářka dětského oddělení Magdalena Chvílová Weberová.

Nemocnice v Havlíčkově Brodu má speciální program podpory kojení, který kromě horké nonstop linky a laktační poradny zahrnuje též speciální kojící pokoj a péči pediatrů.