Jednou z obcí, která plánovala síť MAN zrušit, a také svůj záměr dovedla až do konce, je Rušinov na Chotěbořsku.

Místostarosta Libor Čapek a starosta Vlastimil Pešek na zasedání zastupitelstva zahájili diskusi o internetovém připojení obce, která se v minulosti účastnila projektu MAN Podoubraví.

Projekt Svazku obcí Podoubraví byl ukončen. Síť byla prodána společnosti Coprosys-Leonet Chotěboř, která se při koupi zavázala provozovat síť minimálně pět let. Za tuto službu Rušinov platil částku přes 600 korun. Dle místostarosty Čapka kvalita této služby neodpovídala současným trendům a byla předražená.

„V poslední době dochází i k častým výpadkům služby. V současné době je možné totožnou službu díky konkurenčnímu prostředí v naší obci zajistit již od 217 korun," informovali zástupci obce rušinovské zastupitele, kteří se shodli, že je třeba tuto situaci začít řešit. „Smlouvu se společností jsme ukončili. Máme nového provozovatele, cena je výrazně nižší, rychlost stejná", sdělil aktuální informaci starosta Pešek.

Další obcí, která dala síti MAN už dříve sbohem, je Sobíňov u Ždírce nad Doubravou. „Rozhodli jsme se spolupráci ukončit. Provoz sítě byl drahý. Nebyli jsme spokojeni s kvalitou služeb. Dnes máme jiného provozovatele, cena je výrazně nižší, služby nesrovnatelné," konstatoval starosta Miloš Starý a dodal: „Například základní škola zůstala v době připojení na MAN bez internetu 11 dní v době, kdy se rozdávalo pololetní vysvědčení." Deník o tomto případu psal, na základě stížnosti bývalého starosty Václava Ležáka. Metropolitní síť, která byla slavnostně „uvedena do života" v roce 2007, budoval Svazek obcí Podoubraví více než rok. Akci, která stála přes 10 milionů korun, financoval z valné části za pomoci dotací Evropské unie.