„První den otevřených dveří se konal loni před vánočními svátky zábavnou formou pro školáky. Ten letošní, se odehrává na obou pracovištích v ulici Bratříků a Kyjovská a je hlavně pro rodiče,“ upřesnila ve vstupní hale v ulici Bratříků učitelka Miroslava Lupáčová. Návštěvníci školy měli možnost prohlédnout si obě školní budovy za plného provozu a seznámit se s nabídkou studijních oborů. Získat informace o přijímacích zkouškách, kurzech a maturitní zkoušce. Jak podotkla Miroslava Lupáčová, nabídku využívají hlavně rodiče budoucích studentů.

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod nabízí budoucím absolventům množství různých studijních oborů zaměřených na ekonomiku, gastronomii, cestovní ruch, hotelnictví, ale také široký výběr učebních oborů, kuchař, číšník, cukrář, rovněž i nástavbové studium.

Jednou ze studentů Obchodní akademie je například Daniela Bendová. Školu studuje už třetím rokem. „Nejdřív jsem byla rok na zdravotní škole, ale ta mi moc nevyhovovala. Přešla jsem na Obchodní akademii a jsem maximálně spokojená. Škola je moderní, studium mě baví, s ohledem na náročnost studia budeme skvěle připravení na maturitu, učíme se cizí jazyky. Myslím, že po ukončení studia nebudu mít problém dostat se na vysokou školu nebo si najít práci,“ prozradila studentka.

Jedním z rodičů, kteří využili možnost si školu prohlédnout, byl například Milan Kadlec z Havlíčkova Brodu. „Syn bude končit základní školu. Jak jsem si všiml, zajímá se o vaření. Občas zkouší něco uvařit sám i doma, takže například obor kuchař by pro něj byla asi dobrá volba,“ svěřil se tatínek.