V Havlíčkově Brodě mění vodorovné i svislé dopravní značení kvůli blížícímu se otevření nového jihovýchodního obchvatu města. „Dochází k přeznačování svislého a vodorovného dopravního značení na současných křižovatkách ve městě a k úpravám v řízení provozu na světelných signalizacích,“ upozornilo na sociálních sítích město.

První změny mohli řidiči zaregistrovat již o víkendu, a to konkrétně v Humpolecké ulici na křižovatce s ulicí Masarykovou. „Práce probíhají postupně, závisí také na počasí,“ uvedlo město a poprosilo řidiče o opatrnost a zvýšenou pozornost při jízdě zmíněnými ulicemi města.

Provoz v Lidické a Humpolecké ulici v Havlíčkově Brodě:

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Po novém jihovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu se první řidiči projedou ještě v letošním roce. Původní plán ukazoval na to, že auta na nový obchvat vjedou v druhé polovině prosince. Ředitelství silnic a dálnic ale posléze uvedlo jiný termín. „Je to tak, pro otevření nového jihovýchodního obchvatu města platí termín jedenáctého prosince letošního roku,“ ujistila mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

Obyvatelé Vršovic a nedaleké Břevnice mají obavy z budoucí husté dopravy na severovýchodním obchvatu.
Třetí semafor na obchvatu Brodu u Vršovic nebude. Obavy mají i lidé z Břevnice

S výstavbou jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu začali silničáři koncem roku 2019. Stavbu pozastavily problémy s výkupem pozemků, které blokoval jejich majitel. Nová část silnice propojí výpadovku silnice první třídy 34 na Žďár nad Sázavou a Pardubice se silnicí první třídy 38 na Jihlavu a také naváže na severovýchodní obchvat města, který směřuje na Kolín. Nový jihovýchodní obchvat tak odvede hustý provoz z centra Havlíčkova Brodu. Uleví hlavně Lidické a Masarykově ulici, přes které směřuje veškerá tranzitní doprava.