„Zjistili jsme, že samotná obec není schopna tuto nemovitost koupit, opravit a do budoucna provozovat. Zástupci obce byli pozváni na prohlídku nemovitosti kterou připravila realitní kancelář zabývající se prodejem,“ informoval zastupitel Lípy Michal Topolovský s tím, že starosta obce Jiří Kunc sepsal dopis na Kraj Vysočina, kde požádal o pomoc.

Zámeček prodávají Reynkovi potomci za více než dvacet milionů korun. Podle hejtmana kraje Jiřího Běhounka je Kraj Vysočina o celé záležitosti podrobně informován, ve věci prodeje byl přednostně osloven. „Od samého počátku jsme však přesvědčeni, že vzhledem k významu a charakteru objektu Kraj Vysočina nemůže být v této záležitosti jediným aktérem. Osobně jsem v této záležitosti jednal s ministrem kultury. Ministerstvo o objekt petrkovského zámečku projevilo zájem. Z informací, které máme aktuálně k dispozici, zájem trvá,“ napsal vedení obce Lípa Jiří Běhounek. S žádostí o podporu a získání finančních prostředků na zakoupení zámečku v Petrkově se ministerstvo kultury podle Běhounka obrátilo i na předsedu vlády a ministryni financí.

Na základě těchto jednání a informací tiskové mluvčí Ministerstva kultury Michaely Lagronové pak zřejmě během července přijedou premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) na prohlídku zámečku v Petrkově. Babišova návštěva by měla ovlivnit postoj předsedy vlády ke zvažované koupi zámečku v Petrkově státem. Informace, že Reynkův zámeček je na prodej vyvolala odezvu v řadách výtvarníků i spisovatelů. Publicista Miloš Doležal rozganizoval petici Zachraňte Petrkov! s výzvou Kraji Vysočina, aby zámeček koupil.