Obecní dům získal podle starostky Lenky Homolkové svou skutečnou podobu, na které chybí již jen fasáda obvodu restaurace a zeleň před stavbou. „Dokončeny jsou byty v prvním patře. Jedná se o 5 bytových jednotek. Třípokojový byt o velikosti 71 metrů čtverečních s terasou terasa nabídneme nájemci restaurace,“ informovala starostka s tím, že nové byty přivedou do Vilémova hlavně mladé lidí a v rodiny, kterým městys v budoucnu nabídne i stavební parcely.

Obecní dům stojí na místě bývalé Velké hospody. Tu městys vykoupil od bývalého majitele zhruba před pěti lety a plánoval její přestavbu asi za 20 milionů. V budově měl být hostinec, byty a lékařské ordinace. Ale všechno bylo jinak. „Místo rekonstrukce se bude bourat. Stěny hospody jsou totiž nestabilní, a hrozí zřícení,“ oznámil tehdejší starosta Jiří Lebeda.

Z původní hospody zůstaly jen rohové zdi. Přestavba začala před třemi lety, městys si vzal na tuto akci půjčku 25 milionů. „Hospodaření městyse je zdravé, nemáme dluhy a hospodaříme s přebytkem,“ konstatoval Lebeda. Jenže stavbu obecního domu provázela smůla. Na podzim roku 2018 vichřice zbořila novou zeď. Jak vysvětlil starosta Jiří Lebeda, v nové budově ještě nebyl hotový strop a nebyly ještě takzvaně provázány stěny. Proto jedna ze zdí nápor vichru nevydržela. Nikdo nebyl zraněn, protože k neštěstí došlo v noci. Muselo se stavět znova.

Stavba obecního domu skončila letos v únoru. „V této fázi nebudou dokončeny prostory ordinací v přízemí. K tomuto rozhodnutí došlo z důvodu navýšení ceny stavby. Prioritou je dokončit byty v prvním patře, aby bylo možné je nabídnout k pronájmu a restauraci s kuchyní a salónkem v přízemí,“ informovala obyvatele starostka Homolková, která v komunálních volbách vystřídala starostu Lebedu. Celá stavba přišla nakonec na víc než 31 milionů.