Štípaný šindel na sakristii stál zhruba milion korun. Finančně přispělo Ministerstvo kultury i Kraj Vysočina, každý částkou 350 tisíc. Město Havlíčkův Brod věnovalo 154 tisíc, zbytek hradila farnost.

Co je sakristie
V kostele označuje slovo sakristie přilehlou chrámovou místnost sloužící k uchovávání bohoslužebných předmětů a rouch.
(zdroj:slovník cizích slov)

Podle Davida Palaty z Národního památkového ústavu v Telči se střešní krytina na sakristii vrátila zpět do podoby, kde byla před víc než sedmdesáti lety. „Bylo to před tím, než šindel na střeše kostela nahradila pálená taška. Ta byla tak těžká, že způsobila destrukci celého krovu na střeše. Štípaný šindel je mnohem lehčí a také mnohem lépe vypadá,“ vysvětlil odborník.

Příští rok by chtěli památkáři a město Havlíčkův Brod nechat zastřešit celý kostel. Na původní místo se tak vrátí i původní kostelní věžička s hodinami a zvony.

„Zastřešení celé hlavní lodí bude náročné technicky a hlavně finančně už s ohledem na současnou finanční situaci,“ poznamenal památkář David Palata. Jak dodal, během oprav sakristie dělníci odstranili staré omítky a odkryli tak historicky cenné původní zdivo odkazující až na románské období.